Šakočių muziejus

Pirmasis ir vienintelis pasaulyje

2015 m. gegužės mėn. rekordinio šakočio kepimo proga buvo atidarytas pirmasis ir vienintelis pasaulyje Šakočių muziejus, kuriame iki šiol eksponuojamas  analogų neturintis šakotis – Gineso rekordininkas. Pastarojo aukštis – net 3 m 72 cm, o sveria šis milžinas beveik 86 kg!

Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Ekskursijos metu galima sužinoti, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat pamatyti daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

Ekspozicijoje puikuojasi ir mobili šakočių kepimo krosnis, kuri yra naudojama išvažiuojamosiose edukacinėse programose.  

 

Apsilankymo muziejuje kaina – 2 € / asmeniui

Programa „Parodomasis šakočio kepimas“

Sužinosite šakočio atsiradimo istoriją, pamatysite gamybos procesą

Iš ko ir kaip kepamas šakotis? Kuo skiriasi šakotis nuo „baumkūcheno“? Kokį šakotį mūsų protėviai kepė akmens amžiuje? Koks buvo mėgstamiausias legendinės kunigaikštienės Barboros Radvilaitės desertas?

Atsakymus į šiuos ir daugiau klausimų sužinosite restorane „Romnesa“, kur galėsite paragauti atviroje židinio liepsnoje savo pačių iškepto šakočio.

Programos metu ne tik sužinosite šakočio atsiradimo istoriją, pamatysite visą gamybos procesą, bet ir patys jame dalyvausite ir, žinoma, ragausite. Po profesionaliai įgarsinto video filmo peržiūros, programos dalyviai savo žinias apie šakotį įtvirtina atsakinėdami į kepėjos užduodamus klausimus, o teisingai atsakiusiųjų laukia staigmenos.

Pramoginėje degustacijoje svečiams patiekiama dar bent dviejų rūšių įmonės „Romnesa“ keptų tradicinių skanėstų. Tai puiki galimybė paskanauti kitokių šakočių. 

Trukmė – apie 1 val. Programą reikia užsakyti iš anksto, tel. +370 606 00016

Programos kaina – 175 € / grupėms iki 25 asm. + po 7 € / papildomam asmeniui

Išvažiuojamasis parodomasis šakočio kepimas

Negalite atvykti Jūs? Pakvieskite, atvyksime mes!

Norite išskirtinės pramogos savo šventės metu? Mes atvyksime į Jūsų pageidaujamą vietą su mobilia krosnimi ir parodysime šakočio kepimo programą, leisime patiems išmėginti jėgas kepant šakotį atviroje ugnies kaitroje. Geriausi įspūdžiai ir skaniausias desertas – garantuoti!

 

Programą reikia užsakyti iš anksto, tel. +370 606 00016

Programa „Pieno kelias“

Kaip mūsų senoliai iš pieno patys pasigamindavo sūrio, grietinės ar sviesto? Kokius įrankius tam naudojo?

Edukacinės programos „Pieno kelias“ metu turėsite galimybę visa tai sužinoti ir apžiūrėti mūsų protėvių naudotą medinę buitinę techniką, ragauti kaimiškų sūrių su namine duona ir sviestu.

Programa įdomi ir smagi ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams, taip pat puikiai tinka supažindinti užsienio svečius su Lietuvos kulinariniu paveldu.

 

Programą reikia užsakyti iš anksto, tel. +370 606 00016

Programa „Lietuviškų patiekalų gaminimo subtilybės“

Susipažinkite su tradicinių lietuviškų patiekalų gaminimo subtilybėmis

Ar dar nepamiršote tikrų lietuviškų cepelinų skonio? O gal jau nebežinote, kaip juos gaminti? Edukacinės programos metu prisiminkite patys ar supažindinkite draugus iš svečių šalių su tikrais lietuviškais patiekalais.

Esame visada pasiruošę padėti norintiems išmokti gaminti ir kitus lietuviškus patiekalus.

 

Edukacinę tradicinių patiekalų gaminimo programą reikia užsakyti iš anksto, tel. +370 606 00016

 

Top